Narodowe czytanie 2013

W dniu 7 września 2013 roku w największych polskich miastach, a także kilkuset miejscowościach na terenie całego kraju, czytane były wybrane utwory Aleksandra Fredry.

Jest to ogólnopolska akcja wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury, zainicjowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Podstawowym celem akcji "Narodowe Czytanie" jest propagowanie kultury narodowej i zachęcenie Polaków do częstszego sięgania po książki.

Także nasza szkoła przystąpiła do tej akcji. Reprezentanci każdej klasy byli uczestnikami czytania, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Jeżowie.

Utwory Fredry czytali Pan Wójt Gminy Jeżów- Tomasz Piechota, dyrektor Szkoły Podstawowej- Anna Szeligowska, pani wicedyrektor Barbara Hoffman - Sroka, dyrektor GOKSiR- Joanna Kierner, dyrektor Przedszkola Małgorzata Nielepkowicz, przedstawiciel Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej.

Wśród czytających nie mogło zabraknąć pani dyrektor Gimnazjum - Sylwii Kotowskiej. Pani Kotowska nakreśliła fabułę jednego z utworów Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”. Następnie uczniowie naszej szkoły przeczytali jeden z aktów tego utworu.

Na zakończenie głos zabrali uczniowie Szkoły Podstawowej, prezentując inne teksty Aleksandra Fredry.

Opracowała:p.Honorata Michalska

Zdjęcia: Patrycja Janus